عنوان کامل پایان نامه :

 مکان یابی پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران با بهره گیری از سامانه اطلاعات جغرافیایی(نمونه: شهر سمیرم)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

صنعت

با وجود معادن ومنابع فراوان و نیز با وجود تولید سالیانه بیش از 300 هزار تن سیب درختی و بیش از 180هزار تن سایر محصولات کشاورزی در سطح منطقه، این بخش چندان رشدی ننموده وتنها 1/0در صد کل صنایع استان را شامل می گردد. صنایع موجود در منطقه بیشتر شامل صنایع دستی همچون قالی , گلیم و جاجیم بافی و نمد‌مالی می گردد و از لحاظ وجود صنایع و کارخانجات موجود در منطقه می توان به کارخانه خاک نسوز پشته، گچ ونک، شرکت صنایع جانبی سیب اروم سانکوک ودو سرد خانه 5 هزار تنی وحدود 30 تا 40 کارگاه متوسط و کوچک صنایع تولیدی همچون صندوق سازی و بلوک زنی تصریح نمود که با در نظر داشتن ظرفیت ها واستعداد های بالقوه و بالفعل منطقه بسیار ناچیز می باشد ( قاسمی، 1389، 212).

 

3-6-3-4-4 معادن

معادن موجود در سطح شهرستان سمیرم در 3 گروه طبقه بندی می گردد که عبارتند از: معادن سنگهای تزئینی، معادن خاک نسوز، ومعدن سنگ گچ ونمک سمیرم که این معدن از نظر زمین شناسی متعلق به سازندگچساران بوده و با آهک و مارن همراه می باشد، معادن مس و سرب خانقا، معدن مس چاه پلنگ و معدن مس و سرب  آب باغ کهرویه (کیلو متر 23 جاده سمیرم شهرضا ) با نوع ماده گالن که تاکنون 6 هزار تن از آن استخراج شده می باشد (مرکز آمار ایران سالنامه های استان اصفهان 1355 الی 1385).

 

3-7 جمع بندی

مدل AHP برای تعیین اهمیت، ارزش و وزن دهی به هر یک از معیارها و عناصر موثر در

تصمیم بهره گیری می گردد. در این فصل آغاز ضمن تبیین کامل این روش، اصول آن، مزایای این روش نسبت به سایر روش‌ها و مراحل آن به ترتیب و به صورت کامل ذکر گردید و سپس تبیین مختصری از نرم افزار Expert Choise آورده گردید. در قسمت بعد که جهت آشنایی هر چه بیشتر خوانندگان تنظیم شده می باشد، به معرفی ویژگی های طبیعی و انسانی قلمرو پژوهش  پرداخته گردید.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

1- آیا مکان یابی مراکز امداد و نجات در شهر سمیرم طبق ضوابط مکانیابی و شهرسازی می باشد؟

2-  مناسب ترین مکان برای ایجاد پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران در شهر سمیرم کجاست؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه