باور کنین یا نه، ازدواج با شخص مناسب می تونه در موفقیت شما تأثیرگذار باشه. نکات بسیاری وجود دارن که به مردها کمک می کنن ازدواج موفق داشته باشن. شاید خیلی از شما کتاب معروف «مردها مریخی، زنان ونوسی» که چند سال پیش منتشر شد رو به یاد دارین. این کتاب در اون زمان یه جور توهم تو ذهن همه ایجاد کرده بود که مردها و زنان از دو سیاره ی متفاوت هستن و پس فرق اونا اون قدر زیاده که امید زیادی وجود نداره بتونن همدیگه رو بفهمن.

چیجوری زنان رو عاشق خود کنیم؟ آموزشی

 

مردها از مریخ و زنان از ونوس اومدند

این درسته که مردها و زنان با همدیگه فرق دارن، اما اشتباه نویسنده ی کتاب این بود که فقط مردها و زنان رو از هم متفاوت می دونست. جملات اون با این عبارات شروع می شدن: «همه مردها …» و «همه زنان …». کی گفته که همه مردها برابر هستن؟ به همین ترتیب هیچ دو زنی هم مثل همدیگه نیستن. همه آدما منحصربه فردند و پس عشق و نفرت، امیدها و رؤیاها در هر کدوم از اونا با دیگری متفاوته. همین فرق باعث می شه آدم موجود خارق العاده ای باشه.

۹ روش واسه این که زنان رو عاشق خودتون کنین

این مطلب به آقایان رابطه داره. البته ممکنه با خوندن مطالب فوق کمی ناامید شده باشین و بگید اگه تموم زنان دنیا با همدیگه متفاوت باشن چیجوری میشه نوع صحبت کردن با هر کدوم از اونا رو به طور جداگونه یاد گرفت؟ نگران نباشید، با رعایت نکات زیر می تونین هر زنی رو با هر نوع ویژگی عاشق خودتون کنین.

۱. به ظاهر شخص نگاه نکنین و شخصیت داخلی اونو ببینین

چیجوری زنان رو عاشق خود کنیم؟ آموزشی

چیجوری زنان رو عاشق خود کنیم؟ آموزشی

اولین و مهم ترین نکته، درنظرگرفتن شخصیت فرد مقابله. در زندگی گذشته همه ما اتفاقات و مواردی هست که دوست نداریم اونا رو به یاد بیاریم. این گذشته ممکنه بد، دردناک یا توهین آمیز باشه. اما این مسائل ربطی به خودِ حقیقی ما ندارن. هرکی زیر پوست و استخوانش یک شخصیت کامل داره و بهش افتخار می کنه. هنگامی که با کسی (زن، مرد یا حتی کودک) صحبت می کنین، به دنبال اون شخصیت داخلی بگردید و با اون صحبت کنین.

بااین حال، یافتن این شخصیت داخلی در همه افراد خیلی راحت ممکن نیس. در بعضی افراد، این شخصیت زیر شخصیتای عجیب وغریب و دروغین مخفی شده. اگه نمی تونین به شخصیت داخلی فرد مورد نظرتون برسین، وقت تون رو تلف نکنین. راه تون رو بگیرین و برید.

۲. اولین زمینه های مشترک و تفاهم از اهمیت زیادی برخوردارن

چیجوری زنان رو عاشق خود کنیم؟ آموزشی

اگه می خواید خودتون کسی رو پیدا کنین (و نه مادرتان!)، سعی کنین بیشتر در جایای عمومی حضور پیدا کنین. رفت و امد با بقیه به تقویت مهارتای ارتباطی کمک می کنه. فرض می کنیم در آخر کسی رو پیدا کردین که دوست دارین با اون آشنا شید. بهتره نحوه برخورد در اولین ملاقات رو یاد بگیرین چون اولین برخوردهای شما بسیار مهم هستن.

بیشتر خانوما به جواهرات و لباسای قشنگ علاقه دارن و واسه انتخاب اون وقت زیادی صرف می کنن. پس، جملات سحرآمیزی مثل «این دست بند چه قدر ظریفه و به دست تون میاد» یا «این روسری بسیار قشنگ، واقعا برازنده ی شماس» می تونن اثر خوبی روی اونا بذارن. می بینین که خیلی راحت احساس خوبی درباره شما پیدا می کنن.

۳. بهش اجازه بدین درباره خودش صحبت کنه

این گزینه از همه آسون تره. فقط شنونده خوبی باشین و بعضی وقتا هم جوابایی بدین که نشون بده متوجه ی موضوع هستین. به مثال قبل برگردیم. شما از جواهر یا روسری یا حتی ژاکت خانوم تعریف کردین و مکالمه تون شروع شده. معمولا اون بحث رو با صحبت درباره اون جواهر یا چیزی که از اون تعریف کردین ادامه میده. مثلا می گه: «مادرم این دست بند رو واسه روز تولدم به من هدیه داد.» بعد شما لبخند میزنین و می گین: «چه مادر خوش سلیقه ای دارین!» یا چیزی مثل بهش که میدونید از اون خوشش میاد.

حواس تون جمع باشه! اصلا از خودتون صحبت نکنین و با همه قدرت تون در برابر این وسوسه مقاومت کنین. این گفت وگو به طور کامل درباره اوست و اصلا نباید از خودتون حرفی بزنین.

۴. از صحبت درباره چیزایی که ممکنه باعث اختلاف نظر شن پرهیز کنین

سریع ترین راه ممکن واسه اینکه یک خانوم رو از خودتون بیزار کنین، اینه که دقیقا دنباله حرفی رو که میدونید با اون مخالفه بگیرین و سعی کنین اونو قانع کنین که در اشتباهه. فکر می کنین اگه خودتون رو باهوش، عالی، قوی و در مقابل، اونو کندذهن، ضعیف یا نادان نشون بدین، تحت اثر قرار خواهد گرفت؟ نه. برعکس، این آخرین باریه که اونو می ببینن! در آخر فقط خودتون رو سرزنش می کنین. به جای این کار سعی کنین درباره چیزایی صحبت کنین که هر دو درباره اون با همدیگه توافق دارین.

مثلا، یکی از این مسائل سیاسته. سیاست، مذهب و مسائلی مثل این معمولا با اختلاف باور همراه هستن. اصلا چه احتیاجی هست که درباره این موضوعات در اینجور ملاقاتایی صحبت کنین؟

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چیجوری ریاضی خود رو قوی کنیم؟ 

۵. به حریم شخصی اش احترام بذارین

احترام به حریم شخصی بقیه و خصوصا خانوما اهمیت زیادی داره. اجازه بدین خودش تصمیم بگیره چه حدودی رو واسه شما مشخص کنه. اگه سعی کنین به زور وارد دنیای شخصی اون شید، پیش خودش فکر میکنه از همین حالا به فکر نقض حریم و محدود کردنای اون هستین. از نظر اون، اینجور مردی در زندگی آینده، هیچ احترامی واسه حریم خصوصی همسرش قائل نمیشه.

۶. بهداشت شخصی تون رو رعایت کنین و بهترین لباسا رو بپوشید

چیجوری زنان رو عاشق خود کنیم؟ آموزشی

لطفا ناراحت نشید! شاید گفتن این موارد درست نباشه اما اهمیت بسیاری داره. باور کنین خیلی از مردم نمی دونن بوی بدی میدن! دندان هاتون رو مسواک بزنین و موهاتون رو شونِه کنین. اگه تازه قهوه خوردین یا سیگار کشیده اید، حتما قبل از ملاقات با شخص مورد علاقه تون آدامس یا آب نبات میوه ای بجوید.

دندان هاتون رو بررسی کنین که چیزی لای اونا گیر نکرده باشه! از پوشیدن لباس چروک پرهیز کنین، مگه این که خود پارچه ی اون از نوع چروک باشه. کمی به کمد لباس تون توجه کنین. تمیز به نظر برسین و اگه لباسای جدیدتر دارین، لباسای نخ نمای قدیمی تون رو نپوشید (باور کنین این موضوع هیچ ربطی به پولدار بودن یا نبودن نداره! بعضی اصلا به نوع لباس خود اهمیت نمی دن). اگه به خودتون احترام نذارین ، هیچکی به شما احترام نمی ذاره. نوع پوشش شما نشون دهنده ی سطح احترامیه که واسه خودتون قائل هستین.

چیجوری زنان رو عاشق خود کنیم؟ آموزشی

نوع انتخاب لباس و نظافت تون به خود شما بستگی داره (بد نیس بدونین بین طرز لباس پوشیدن و نوع شخصیت آدما رابطه هایی هست). اما اینکه قدتون کوتاهه یا کمی اضافه وزن دارین، اصلا جای نگرانی نداره و باید بهش بی توجه باشین. خیلی از مردم به این چیزها اهمیت نمی دن. اما اگه این مسائل واسه فرد مورد نظرتون مهمه یا اونا رو مشکل شما می دونه، بذارین برود. اصلا ارزش نداره به خاطر اون خودتون رو به آب وآتش بزنین. ناراحت نباشید، خیلی از زنان فوق العاده، منتظر یک اشاره از طرف شمان!

۷. هدایای مناسب بهش بدین

چیجوری زنان رو عاشق خود کنیم؟ آموزشی

بیشتر مردم عاشق هدیه گرفتن هستن، اما زمان هدیه دادن و نوع اون باید به جا و مناسب باشه. مثلا، اگه واسه اولین باره که فرد موردنظرتان رو به شام دعوت می کنین، می تونین یک شاخه گل بهش هدیه کنین؛ همین کافیه، احتیاجی نیس به این زودی گلا رو همراه با شکلات در یک جعبه به شکل قلب یا چیزی مثل بهش بذارین.

اینجور هدایایی شاید بسیار عالی و عاشقونه به نظر بیان، اما احساس ناجوری ایجاد می کنن. با این کار اون تصور می کنه به سرعت تحت یک تعهد قرار گرفته و اونم باید درصدد جبران اون بربیاد. با هدایای زیاد و گرون اونو مدیون خودتون نکنین. به جای اون، از اون بخواهید خودش محل رستوران رو انتخاب کنه و شما فقط رزرو کنین. اگه به سینما می روید، انتخاب فیلم رو به عهده ی اون بذارین. این احترامی که براش قائل میشید، بیشتر از هر چیز اونو تحت اثر قرار می ده.

۸. عاقلانه انتخاب کنین

به یاد داشته باشین قبل از هر چیز باید فرد موردنظرتان رو عاقلانه انتخاب کنین. خیلی از افراد با دیدن زیبایی یک زن از شخصیت اون غافل می شن. تصور نکنین همه زنان، خوب و دوست داشتنی هستن و فقط مردها ممکنه باعث بدبختی زنان شن! اگه زن شخصیت خوبی نداشته باشه، خیلی راحت می تونه یک مرد رو بدبخت کنه.

یک زن خونگرم و دوست داشتنی که خیلی قشنگ نیس، بسیار مطلوب تر از یک زن بسیار قشنگ با مشکلات روانیه. زیبایی سطحی، کم کم محو می شه. اگه شخصیت داخلی فرد رو قشنگ می ببینن، بدونین که این زیبایی واقعیه. این فرد با راستی، محبت و تعهدی که به شما داره، همیشه در کنارتون و مایه ی آرامش شما هستش.

چیجوری زنان رو عاشق خود کنیم؟ آموزشی

آرامش

پیش از اونکه همه چیز جدی شه خوب فکر کنین. اگه احساس می کنین زنی که انتخاب کردین درون زیبایی نداره، ادامه ندین. برید و پشت سرتون رو نگاه نکنین. عاقل باشین و گول ظاهر گول زننده ی افراد رو نخورید.

۹. اگه فرد موردنظرتان علاقه ای به رابطه با شما نشون نمی ده، ادامه ندین

این به معنای اون نیس که شما یا اون مشکل دارین. بعضی وقتا دو نفر عالی و فوق العاده ان، اما واسه همدیگه ساخته نشده ان. فرض کنیم شما بسیار باهوش و همه چیزتمام هستین، دلیلی نداره که بتونین هر کسی رو به خودتون جذب کنین. اگه همه نکات فوق رو رعایت کردین و بازم اون تمایلی نشون نمی ده، همه چیز رو تموم کنین. ناراحت نباشید، موارد دیگری وجود دارن و شمام حالا یاد گرفتین چیجوری با یک زن رابطه برقرار کنین. مطمئن باشین زنان زیادی وجود دارن که به شما نه نخوان گفت! البته این رو هم در نظر داشته باشین که شخصیتایی وجود دارن که هیچوقت نباید با اونا وارد رابطه عاطفی شید. 


دسته‌ها: آموزشی